0532 722 86 33

Potasyum Humat

Potasyum Humat Nedir?

Potasyum Humat

POTASYUM HUMAT (K HUMAT) ANALiZ RAPORUMUZU AŞAĞIDA İNCELEYEBİLİRSİNİZ

potasyum humat analiz

k humat analiz

Potasyum Humat, toprağa verilen her türlü besin maddesinin ve topraktaki tüm element ile izelementlerin bitkiler tarafından kolay bir şekilde alınmasını sağlar. Toprağın asitlik (pH) derecesini düzenleyerek besin maddelerini toprakta daha iyi tutunmasını ve bitkilerin faydalanmasını sağlar. Topraklarda suyun tutulmasını sağlayarak tohumların erken çimlenmesine yardımcı olur. Killi toprakların gözenekli hale gelmesini ve su tutmasını sağlar. Toprakta tuz birikimini önler. Hava ve suyun toprak içinde dolaşımını daha iyi sağlar. Tohumların çimlenme kabiliyetini artırır. Potasyum Humat, suda çözünen ince partikül şeklinde olduğundan tavsiye edilen doz önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılarak eritilir. Daha sonra içine bir miktar su konmuş ilaçlama aletine karıştırılarak konur ve üzeri su ile tamamlanır. Hazırlanan karışım toprağa birebir uygulanır. Ayrıca yaprak Gübreleri, inteksit, fungusit, herbisitler ve defoliantlarla karıştırılarak bitkilerin yapraklarına pulvarize şeklinde uygulanabilir.

POTASYUM HUMAT IN FAYDALARI NELERDIR

  • Toprakta oluşan sertleşmeyi çözer, bitkilerin daha kolay köklenmesini sağlar.
  • Suyun ve Havanın toprak içinde hareketini düzenler ve bitkinin istifadesine sunar.
  • Toprakta aşırı sodyumu ortadan kaldırır, tuzlanmayı giderir.
  • Toprakta aşırı mevcut besin maddelerini parçalayarak bitkiler tarafından alınmalarını sağlar. Demir iyonlarını ve diğer besin maddelerini serbest hale getirerek bitkiye kullanışlı hale getirir, klorozu önler.
  • Toprakta iyon alışverişini artırarak kil minarelerince tutulan fosfor, kalsiyum ve iz elementlerini serbest hale getirir ve bitkilerce kullanılmasını sağlar.
  • Topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini artırır.
  • Toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerini düzenler ve bitkilerin daha sağlıklı, güçlü gelişmelerini sağlar. Böylece kaliteyi ve verimi artırır. Ayrıca hasattan sonra daha uzun süre muhafazasını sağlar.

! Potasyum Humat talepleriniz için fiyatlarımızı sorunuz.